Baromfi kis- és nagykereskedés Budapesten, baromfi húsok, hústermékek házhozszállítása, csirke, kacsa, pulyka, liba, csirkemell, pizza sonka, pulykamell, libamáj, kacsacomb, csirkecomb, akciós baromfitermékek

Hírlevél feliratkozás

Friss receptek, újdonságok, húsipari információk! Online Vezérhús Magazin most fél évig ingyenesen!

Küldés


Vezér-hús Kft. Budapest XVIII. Balassa u. 2-10. Pestszentlőrinci vásárcsarnok
(Üllői út - Haladás utca kereszteződés)
Telefon: +36 1 297 0058 Fax: +36 1 297 0059 +36 20 915 8907 vezerhus@gmail.com

Amit a baromfihús elkészítéséről tudni kell

Dátum: 2010-12-02

Kép felirata A megvásárolt, jó minőségű baromfi alapanyagból a főzés során készítünk ínycsiklandozó finomságokat egyszerű, vagy szinte művészi fogásokkal és megoldásokkal. A főzési folyamatnak, illetve lépéseinek igazából csak másodlagos célja a finom ízek és illatok legkülönfélébb kompozícióinak előállítása, az elsődleges és legfontosabb, hogy segítségével biztonságosan fogyasztható ételeket készítsünk.
Tehát nem elég hogy a kiváló minőségű alapanyagot a Vezér-Hústól szerezzük be, azt megfelelő módon kell elkészítenünk és az élelmiszer-biztonságra is tekintettel kell lennünk.

Közvetlenül a felhasználás előtt a hűtőből kivett csirkét, baromfit le kell öblíteni még akkor is, ha előzőleg már alaposan le volt mosva. Fokozott figyelmet kíván a higiénés szempontok betartása: érdemes a baromfi aprítására külön "deszkát" használni és azt minden használat után fertőtlenítő mosószerrel alaposan elmosni. Ugyanez érvényes az edényekre, késekre, tálakra.

Fagyasztott baromfi vásárlásakor mindig meg kell nézni, hogy meddig fogyasztható és a felhasználását érdemes ehhez igazítani. A fagyasztott baromfi ellen egyébként semmi nem szól, legfeljebb, ha hazaszállítás közben felengedett, akkor el kell készíteni. Mélyhűtőbe ekkor már nem szabad tenni.
A fagyasztott baromfit a hűtőszekrény nem fagyasztó részében, esetleg a mikrohullámú sütő kiolvasztás funkciójával kell fokozatosan felolvasztani.

Szalmonellafertőzés elleni védekezés

A baromfi bélcsatornájában jelen vannak azok a szalmonella baktériumok, melyek az embernél is megbetegedést okozhatnak. Bármilyen körültekintő feldolgozás esetén is előfordulhat, hogy a baktériumok a termékeken megtapadnak, és általában a bőr felülete az, ami leginkább fertőzött és továbbfertőzhet.

A leghatékonyabb védekezés a konyhatechnológiai eljárás során és a higiéniai követelmények maradéktalan betartásával érhető el. Tiszta, száraz, kellően hűtött közegben a baktériumok nem tudnak szaporodni. A fagyasztott csirkehús felengedtetését is lassan a hűtőszekrényben végezzük, és ügyeljünk arra, hogy a már felengedett élelmiszert ne fagyasszuk vissza. A másik alapvető módszer a szalmonella elleni védekezésben a hőkezelés. A szalmonella baktérium 70°C felett elpusztul, így az ennél magasabb hőmérsékleten főzött és sütött baromfihúsok nem fertőzhetnek. A tojás esetében is ezt kell figyelembe venni.

<< Vissza